свет

Алармантна состојбата со Ковид во Русија – Путин воведе неработна платена недела

Алармантна состојбата со Ковид во Русија – Путин воведе неработна платена недела

економија

Моментално најбарана професија: ФАЛАТ 80.000 „КЛУЧОТ“ Е ВО МЛАДИТЕ

Моментално најбарана професија: ФАЛАТ 80.000 „КЛУЧОТ“ Е ВО МЛАДИТЕ

балкан

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО КРУШЕВАЦ: Средношколец почина од Ковид-10 додека бил во изолација – татко му бил позитивен

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО КРУШЕВАЦ: Средношколец почина од Ковид-10 додека бил во изолација – татко му бил позитивен

македонија

Шилегов и другите кандидати на СДСМ, БЕЗ ПОДДРШКА ОД ДОМ И ЛДП ВО ВТОР КРУГ

Шилегов и другите кандидати на СДСМ, БЕЗ ПОДДРШКА ОД ДОМ И ЛДП ВО ВТОР КРУГ

балкан

Тито го помина цел свет, АМА ЕДЕН ГРАД ВО СРБИЈА ГО ИЗБЕГНУВАШЕ, имаше и ПРИЧИНА за тоа

Тито го помина цел свет, АМА ЕДЕН ГРАД ВО СРБИЈА ГО ИЗБЕГНУВАШЕ, имаше и ПРИЧИНА за тоа

ОБСЕ/ОДИХР: Кампањата се водеше слободно, но на моменти беше присутна и негативна реторика кон жените

ОБСЕ/ОДИХР: Кампањата се водеше слободно, но на моменти беше присутна и негативна реторика кон жените

19 починати и 107 заболени од ковид во последните 24 часа

19 починати и 107 заболени од ковид во последните 24 часа

Фондот за иновации ја креира првата Национална стратегија за вештачка интелигенција

Фондот за иновации ја креира првата Национална стратегија за вештачка интелигенција

24 ПОЧИНАТИ и 107 нови случаи на Ковид-19: Најмладиот починат е од Скопје и имал 38 години

24 ПОЧИНАТИ и 107 нови случаи на Ковид-19: Најмладиот починат е од Скопје и имал 38 години

РАСКОЛ во СДСМ Брвеница: Се бара оставка од локалното партиско раководство

РАСКОЛ во СДСМ Брвеница: Се бара оставка од локалното партиско раководство

Со две дози вакцинирани 45 проценти од полнолетните граѓани во државата

Со две дози вакцинирани 45 проценти од полнолетните граѓани во државата

Мајка на три деца за*инала изведувајќи ОПАСЕН СКОК!

Мајка на три деца за*инала изведувајќи ОПАСЕН СКОК!

ОВА Е ГЕНИЈАЛНО: Нашле начин како да спуштат тросед низ прозорец, сите им аплаудираат на идејата (ВИДЕО)

ОВА Е ГЕНИЈАЛНО: Нашле начин како да спуштат тросед низ прозорец, сите им аплаудираат на идејата (ВИДЕО)

„Никој не ми верува колку години имам, ми се пуштаат деца што можам да им бидам мајка“

„Никој не ми верува колку години имам, ми се пуштаат деца што можам да им бидам мајка“

ХОРОСКОП ЗА 18 ОКТОМВРИ: Кој ќе има среќа во денешниот ден, кој ќе има проблем со здравјето

ХОРОСКОП ЗА 18 ОКТОМВРИ: Кој ќе има среќа во денешниот ден, кој ќе има проблем со здравјето

Енергични, даматични и несватени: Овие три хороскопски знаци се најкомплицирани, понекогаш тешко е да се разберат

Енергични, даматични и несватени: Овие три хороскопски знаци се најкомплицирани, понекогаш тешко е да се разберат

Ќерката на Хајди Клум го запрепасти светот – „Дали е ова легално?“

Ќерката на Хајди Клум го запрепасти светот – „Дали е ова легално?“

Верувале или не, овие 5 ѕвезди СЕ ЧУВАЛЕ ЗА ПРВА БРАЧНА НОЌ

Верувале или не, овие 5 ѕвезди СЕ ЧУВАЛЕ ЗА ПРВА БРАЧНА НОЌ

ДРОГАТА РЕЧИСИ ГО УБИЛА: Еминем да немал помош од познат музичар сега ќе бил мртов

ДРОГАТА РЕЧИСИ ГО УБИЛА: Еминем да немал помош од познат музичар сега ќе бил мртов

Актерот Мајкл Кејн се ПОВЛЕКУВА, но не се пензионира!

Актерот Мајкл Кејн се ПОВЛЕКУВА, но не се пензионира!

Тифани свадба во Венеција: Бијонсе и Џеј-Зи меѓу гостите – гламурозни и софистицирани! (ФОТО)

Тифани свадба во Венеција: Бијонсе и Џеј-Зи меѓу гостите – гламурозни и софистицирани! (ФОТО)

Лето во Скопје, онакво баш скопско…

Лето во Скопје, онакво баш скопско…

Една ноќ во харемот

Една ноќ во харемот

Скопје не е од вчера: СТАРИТЕ СКОПСКИ КАФАНИ, од А до Ш

Скопје не е од вчера: СТАРИТЕ СКОПСКИ КАФАНИ, од А до Ш

Ова се ШУПАЦИ ШТО МОРА ДА СЕ ПРОЈДАТ во животов

Ова се ШУПАЦИ ШТО МОРА ДА СЕ ПРОЈДАТ во животов

За времето КОГА СЕ ОДЕШЕ У ВОЈСКА, У ЈНА

За времето КОГА СЕ ОДЕШЕ У ВОЈСКА, У ЈНА